Často kladené otázky 

1. Čo je škrupina AIM/AIM+

Vďaka rozsiahlym skúsenostiam so spracovaním vláknitých materiálov sa spoločnosti SHOEI podarilo vyvinúť extrémne odolné, ľahké a elastické škrupiny prilieb AIM a AIM+. Škrupina AIM alebo AIM+ (Advanced Integrated Matrix) má 3 hlavné vlastnosti: 


1. Matrica vystužená vláknami: Vonkajší plášť, ktorý je vyrobený predovšetkým zo sklenených vlákien (FRP), je daný tvarom tepelne vytvrditeľnej plastovej živice. Škrupina prilby SHOEI vďačí za svoju ideálnu funkciu integrácii organických vlákien, ako aj trojrozmernému procesu tvarovania vo vrstvenej štruktúre. V porovnaní s plášťami, ktoré sa vyrábajú konvenčným spôsobom je výsledkom vonkajší plášť s vysokou pevnosťou, ale veľmi nízkou hmotnosťou 


2. Štruktúra zmesi: Plášte AIM a AIM+ pozostávajú z rôznych vrstiev výstužných organických a sklenených vlákien. V porovnaní s vonkajšími plášťmi ktoré sú vyrobené len zo sklenených vlákien, sú plášte AIM a AIM+ ľahšie a pružnejšie a vďaka dodatočnému použitiu špeciálnych vlákien sú aj napriek rovnakej pevnosti, odolnejšie voči prieniku.


3. Syntetická živica: Na vonkajšie škrupiny AIM a AIM+ sa používa špeciálne upravená nenasýtená polyesterová živica (tzv. plast vytvrdzujúci teplom). Táto živica získava požadovanú pevnosť a elasticitu počas procesu tepelného vytvrdzovania. Táto syntetická živica je tiež mimoriadne odolná voči korózii. SHOEI z týchto komponentov vyrába vonkajšie škrupiny, ktoré presvedčivo poskytujú ideálne tlmenie nárazov, dobrú elasticitu, nízku hmotnosť a enormne vysokú pevnosť a odolnosť proti prerazeniu. 

2. Ako funguje Packeta?

  • V košíku zvoľte spôsob dopravy, ktorý vám najviac vyhovuje. Na výber máte doručenie na adresu, doručenie na výdajné miesto Packety alebo do samoobslužného boxu, tzv. Z-BOXu.

  • Pri doručení na výdajné miesto alebo do Z-BOXu nájdite vo vyhľadávači to, ktoré sa nachádza vo vašej blízkosti. K dispozícii máte tisíce kamenných výdajných miest po celej Európe aj samoobslužné výdajné miesta Z-BOXy.

  • Akonáhle bude objednávka na zvolenom výdajnom mieste alebo v Z-BOXe pripravená, Packeta vám pošle informačný e-mail a SMS. Pri doručení na výdajné miesto Packety tiež obdržíte heslo pre vyzdvihnutie zásielky.

  • Na výdajnom mieste bude následne stačiť iba nahlásiť heslo. Pre zásielku tak môžete poslať kohokoľvek, pretože mu stačí len vedieť toto heslo.

  • Prípadnú dobierku môžete uhradiť priamo na výdajnom mieste, a to buď v hotovosti, alebo kartou.

  • Pri doručení do Z-BOXu vám pre vyzdvihnutie zásielky stačí len mobilná aplikácia Packety, ktorá sa so Z-BOXom sama automaticky spáruje a otvorí schránku s vašou zásielkou.

  • To, kde sa vaša objednávka práve nachádza, zistíte jednoducho v sekcii Sledovanie zásielky na webovej stránke Packety alebo v mobilnej aplikácii.

  • Na vyzdvihnutie zásielky máte spravidla 7 dní.

  • Odporúčame stiahnuť si mobilnú aplikáciu Packeta, vďaka ktorej môžete sledovať každý pohyb zásielky, predĺžiť si jej úložnú dobu až na 21 dní alebo zaplatiť dobierku.

  • S Packetou je jednoduché aj vrátenie tovaru: stačí zadať vratku do mobilnej aplikácie alebo využiť nalepovací štítok, ktorý vám od nás príde v zásielke. Zásielku potom odnesiete na najbližšie podacie miesto Packety a je vybavené!