Čo je zazimovanie?

Zazimovanie motocykla je proces uskladnenia a konzervácie na dobu nečinnosti počas chladnejších mesiacov a zároveň príprava na jarný štart. Správne zazimovanie zabraňuje škodám spôsobeným chladným počasím, hlodavcami, vlhkosťou a nečinnosťou. Naša služba ponúka celý postup a tipy na ochranu vášho motocykla počas zimnej sezóny. 

Čo všetko to zahŕňa?

1. UMYTIE A OŠETRENIE

Motokozmetikou francúzskej značky IPONE

Kompletné umytie prostriedkom Moto Wash a ošetrenie lakovaných častí Cleaner Polish, plastových nelakovaných panelov ochranným prostriedkom Plastic Shine a vyleštenie chrómových častí Chrom'Alu.

Ošetrenie reťaze prostriedkom X-treme Chain.


2. SAMOTNÁ ZAZIMOVACIA PROCEDÚRA

Dofúkanie pneumatík Kontrola a správne nahustenie odporúčaného tlaku výrobcom, pri zazimovaní a pred odovzdaním motocykla majiteľovi na začiatku sezóny.

Postavenie na servisný stojan, ktorý pneumatiky chráni pred vystavovaním zbytočnej záťaže, ale aj ako prevencia pred vytváraním plochých miest.

Kontrola a nabíjanie akumulátora Batéria sa v priebehu dlhej zimnej sezóny pomaly vybíja. Hodnota napätia olovených akumulátorov nesmie klesnúť pod 11,5 voltov. Ak hodnota napätia klesne pod stanovenú hodnotu, spustí sa tzv. proces sulfatácie. Zanedbanie tohto procesu môže spôsobiť aj úplne zničenie akumulátora.

Pridanie stabilizátora paliva Fuel Stabilizer do nádrže, ktorý zabraňuje hromadeniu usadenín v palivovej sústave, starnutiu paliva a poskytuje účinnú ochranu a dlhodobo pôsobí proti degradácii.


3. BEZPEČNÉ USKLADNENIE MOTOCYKLA

Zabezpečenie motocykla proti poškodeniu. Nevhodne uskladnený motocykel môže byť počas zimy napadnutý hlodavcami, ktorí dokážu výrazne poškodiť drahé plastové časti motocykla.

Zabezpečenie motocykla proti krádeži  uložením v stráženej miestnosti pod kamerovým systémom.

Uskladňovanie pri izbovej teplote. Ak je nízka teplota prostredia dochádza k rýchlejšiemu samovoľnému vybíjaniu akumulátora. Aby sa tomuto procesu predišlo je dôležité uskladňovať akumulátor v stálej teplote približne 20°C.

Zakrytie priedušnou plachtou pod ktorou sa nedokáže kondenzovať vlhkosť a zároveň motocykel chráni pred nečistotami a prachom.


Prečo zazimovať u profesionálov?


1. Odbornosť a skúsenosti

Na koľko máme bohaté znalosti a praktické skúsenosti s údržbou motocyklov dovoľuje nám to presne zhodnotiť a na mieru vytvoriť servis pre každého zákazníka. Sme dôverne oboznámení s nuansami rôznych značiek a modelov, čo zaisťuje vykonanie všetkých potrebných krokov na efektívne zazimovanie vášho motocykla.

2. Komplexné služby

Náš balík zazimovania zahŕňa širokú škálu služieb vrátane dôkladnej kontroly tekutín, dôslednej údržby batérie, starostlivosti o pneumatiky, riešení bezpečného skladovania a preventívnej údržby.

3. Pokročilé vybavenie

Naša profesionálna dielňa, vybavená špecializovaným náradím a najmodernejším vybavením určeným výhradne na údržbu a servis motocyklov, zaisťuje, že postupy zazimovania sú vykonávané s maximálnou efektívnosťou.

4. Predchádzanie nákladným opravám

Nesprávne zazimovanie môže viesť k celému radu problémov, od korózie, znehodnotenia batérie až po znefunkčnenie motora následkom zamrznutia kvapalín. Zverením procesu našim skúseným odborníkom sa môžete vyhnúť potrebe potenciálne nákladných opráv a výmen v budúcnosti.

5. Prístup k doplnkovým službám

Okrem zazimovania náš profesionálny servis ponúka celý rad doplnkových služieb vrátane údržby, opráv alebo dizajnových úprav, čo poskytuje komplexné riešenie na jednom mieste pre široké požiadavky zákazníkov.


Cena zazimovania 1 €/deň


Potrebuje váš motocykel zároveň doplnkovú službu?

Ak si klient želá, počas zazimovania prevedieme akúkoľvek opravu, úpravu alebo servisRozsiahla profesionálna kontrola a údržba motocykla po sezóne pomáha predchádzať servisom pred alebo počas letnej sezóny. Výmena motorového oleja pred zimou je tou najvhodnejšou dobou. Zbavíte sa tak nečistôt, ktoré by sa počas zimnej sezóny mohli usadiť vo vnútri motora. 


Norbert Mizere MOTOSPOL

Komárňanská cesta 4078/3, 940 02

+421 948 808 388

info@motospolracing.sk