NEABRAZÍVNE CHEMICKÉ ČISTENIE KORÓZIE

Korózia motocyklových dielov je bežný jav, ktorému nemožno úplne zabrániť, nakoľko nie všetky diely použité na motocykloch sú opatrené povrchovou úpravou (chróm, zinok, lak, komaxit atď.). 

Ak už však dôjde ku korózii dielov, treba čo najskôr povrch očistiť  a ošetriť, aby nedochádzalo hlbšej degradácii materiálu. Našim zákazníkom poskytujeme aj túto službu, kde na odhrdzenie dielov používame špeciálnu tekutinu na vodnej báze. 

Patentované zloženie pH neutrálnej tekutiny zabezpečuje bezpečné použitie a je omnoho šetrnejšia k životnému prostrediu ako tradičné odstraňovače hrdze na báze kyseliny. Nakoľko je to šetrný, neabrazívny proces tak z pôvodného materiálu neubúda ako napr. pri pieskovaní. Nepoškodzuje lak, čo je dôležité pri čistení motocyklových nádrží. Prípravok nielen odstráni povrchovú koróziu z kovových dielov ale zároveň po vysušení aj povrch ošetrí a tým zabráni následnému hrdzaveniu zo vzdušnej vlhkosti. 

Bezpečne odstráni oxidáciu z kovov ako ušlachtilá oceľ, liatina ale aj žlté kovy ako je mosadz, meď a bronz. Nemalou výhodou prípravku je tiež, že očistený a ošetrený diel odoláva korózii spôsobenou vzdušnou vlhkosťou a preto nie je nutné povrch ďalej upravovať.